Ehliyet sınavlarına yeni düzenleme: Cezası 2 yıldan 5 yıla çıkarıldı

|

Abogado

Daha sonraki yorumlarımda kullanılması için adım, e-posta adresim ve site adresim bu tarayıcıya kaydedilsin.

  • Daha sonraki yorumlarımda kullanılması için adım, e-posta adresim ve site adresim bu tarayıcıya kaydedilsin.
  • Kurslara kayıtlarda, yeni tip Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ibrazı zorunluluğu getirilecek.
  • Direksiyon eğitimi dersinin ilk 4 sınavı sonunda başarısız duruma düşenlerden isteyenler, ikinci 4 sınav hakkını kullanmak üzere başka bir kursa nakil yapılabilecek.
  • Özellikle önlisans öğrencilerinin 2000TL, lisans öğrencilerinin 4000TL, doktora öğrencilerinin ise 6000TL alıyor olması genellikle temel ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalmalarıyla son buluyor.

Türkiye‘deki üniversite öğrencilerinin yaklaşık %60’ı, eğitim masraflarını karşılayabilmek için Kredi ve Yurtlar Kurumu‘ndan (KYK) kredi veya burs alıyor. Özellikle önlisans öğrencilerinin 2000TL, lisans öğrencilerinin 4000TL, doktora öğrencilerinin ise 6000TL alıyor olması genellikle temel ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalmalarıyla son buluyor. Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan yönetmeliğe göre, direksiyon eğitimi dersi sınavları, il veya ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin belirlediği https://www.houseofwhiskyscotland.com/ ve ilgili mevzuata göre onay alınmış 2 farklı rotanın bulunduğu güzergahta yapılacak. Direksiyon eğitimi dersinin ilk 4 sınavı sonunda başarısız duruma düşenlerden isteyenler, ikinci 4 sınav hakkını kullanmak üzere başka bir kursa nakil yapılabilecek. Engelli kursiyerler, kendisine ait veya temin edeceği, standartlara ve engel durumuna uygun başka bir araç ile eğitim alarak sınavlara girebilecek. Kurslara kayıtlarda, yeni tip Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ibrazı zorunluluğu getirilecek.

Deja un comentario

×